20 січня 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  COVID-19
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Роз’яснення законодавства
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • ВИБОРИ-2020
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Реєстр містобудівних умов
 • Протидія домашньому насильству
 • Конкурс на заміщення посад
 • АРХІВ НОВИН

  « Січень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  Головна>Проблемні питання в системі охорони здоров’я обговорили на засіданні Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної ради України
  Середа, 09 жовтня 2019 09:34

  Проблемні питання в системі охорони здоров’я обговорили на засіданні Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної ради України

  Обговорити нагальні питання охорони здоров’я, що турбують західні регіони, - на цьому наголосив голова Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної ради України Михайло Рудацький під час виїзного засідання, що відбулося 7 жовтня 2019 року в м.Рівному. Слід зауважити, що участь у засіданні взяли заступниця голови облдержадміністрації Світлана Мишковець та начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк.

  Як відзначив на початку засідання голова комітету Михайло Радуцький, спільна мета – більш доступна, якісна та ощадлива медицина в Україні. Тож розповів про пріоритетні завдання, на яких Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної ради України у своїй роботі робитиме акцент. Зокрема, серед них - розвинути успіхи та усунути недоліки медичної реформи, розширити доступ громадян до системи охорони здоров’я, підвищити якість медичних послуг та медикаментів.

  Аби реалізувати це, планують запровадити справедливу формулу оплати праці медичного персоналу, жорсткий контроль справжності та якості ліків, здешевлення цін на ліки через розвиток вітчизняного фармвиробництва, максимальна адаптація українського законодавства до євродиректив, а також розумну дерегуляцію. Як результат, метою цих змін стане запровадження страхової медицини із широким гарантованим пакетом послуг, оплачуваних державою.

  - Переконаний, що важливо на місці побачити стан справ у галузі медицини, почути проблеми на знайти шляхи їх вирішення. Тож сьогодні ми тут, аби обговорити нагальні питання охорони здоров’я, що турбують західні регіони нашої держави, - сказав Михайло Радуцький.

  Відтак, питання, які турбують Волинь, озвучив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк. Зокрема, головний медик області порушив питання реформи вторинного рівня медицини, а саме формування мережі медичних закладів.

  - Первинка (реформа первинної ланки медицини, - авт.), як і в усіх, у нас пройшла успішно. Свідченням тому є майже 80 відсотків підписаних декларацій. Але це, на мою думку, стало можливим, бо були чітко визначені правила і поставлені реальні цілі. А також було адекватне фінансування. Тому реформа показала свою ефективність. Але зараз ми входимо у вторинку (реформа вторинного рівня медицини, - авт.) і цього поки що не бачимо. Перше, що нас турбує – питання госпітальних округів і лікарень інтенсивного лікування. Якщо щодо лікарень інтенсивного лікування, яких на область є 5-6, більш-менш все зрозуміло, то що буде із зрештою закладів – ми поки що не знаємо. І це буде турбує, особливо мало потужні райони, тому що, нині немає положення ні про лікарні планового лікування, реабілітаційного і так далі. Основне, що ніде не звучить від Національної служби здоров’я, чи певні послуги інтенсивні зможуть проплачуватися у лікарні планового лікування. Загалом, якщо не буде цієї ясності, то говорити про повноцінний план розвитку госпітального округу, особливо, коли приймають рішення органи місцевого самоврядування, на мою думку не можна, - сказав Ігор Степанович.

  Також начальник управління охорони здоров’я Волинської ОДА озвучив проблему передачі лабораторних центрів на бюджет органів місцевого самоврядування. Зокрема, на думку головного медика області, місцеві бюджети не витримають такого фінансового навантаження, тому у разі передачі краще, аби це не йшло як цілісний майновий комплекс, який орган місцевого самоврядування не зможе дозволити собі утримувати, а як майно.

  – Зараз формується система громадського здоров’я і є питання передачі лабораторних центрів на бюджет органів місцевого самоврядування. Маємо сумний досвід із недостатнім фінансуванням таких лікарень. Поки що немає розуміння, які будуть програми по громадському здоров’ю, та яке буде фінансування. Місцеві бюджети не витримають такого фінансового навантаження, тому у разі передачі краще, аби це не йшло як цілісний майновий комплекс, який орган місцевого самоврядування не зможе утримувати. Краще їх передавати як майно, а місцева влада нехай самостійно вирішуватиме чи потрібно це їм, - поділився думками Ігор Ващенюк.

  Окрім того, відзначив ще одну усім притаманну проблему – провадження системи eHaelth. Безперечно, система потрібна, адже забезпечує облік і прозорість. Нині вже працює центральний компонент. На сьогодні триває впровадження електронної медичної картки на місцях. Однак, електронні медичні системи, між собою не синхронізовані і в іншому медичному закладі немає онлайн доступу до картки пацієнта.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

  Переглядів 350
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua