Версія для друку
Понеділок, 23 вересня 2019 16:50

Представники виконавчої влади Волині беруть участь у Конгресі Ініціатив Східної Європи у Любліні

Протягом 23-24 вересня 2019 року у Любліні, що в Польщі, триває VIII Конгрес Ініціатив Східної Європи, який є платформою для налагодження стійких транскордонних відносин між країнами Європейського Союзу та Східного Партнерства, місцем натхнення та обміну ідеями у сфері міжнародного співробітництва. Сьогодні, у перший день заходу, у роботі Конгресу беруть участь й представники виконавчої влади регіону – заступник голови обласної державної адміністрації Валентин Цьось та директор департаменту економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації Ігор Чуліпа. А вже завтра до волинської делегації долучиться й тимчасово виконуючий обов`язки голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук.

Варто зазначити, що Конгрес організовується в рамках діяльності Центру Східноєвропейських Компетенцій проєкту, що реалізується містом Люблін спільно з адміністрацією Маршалка Люблінського воєводства. Волинська делегація перебуває на заході за запрошенням Президента м. Люблін Кшиштофа Жука та Маршалка Люблінського воєводства Ярослава Ставярскі.

До слова, цього року в програму заходу включений новий напрямок, акцентований на розвиток транскордонної ділової співпраці, що може відкрити нові можливості та перспективи для Волинської області.

— 2019 рік є особливим роком для Любліна – 1 липня виповнюється 450 років укладення польсько-литовського союзу, знаного як Люблінська Унія. Цей ювілей є чудовою нагодою для глибших роздумів щодо спільної історико-культурної спадщини Східної Європи, а також істотної ролі Любліна та Люблінщини у формуванні європейської спільноти народів. Тож давайте спільно продемонструємо, як користуватися спадщиною та досвідом Люблінської Унії для подальшої розбудови сучасної Європи. Цьогорічна унікальна подія співпадає з 10-ою річницею Східного Партнерства, 15-ою річницею вступу Польщі до Європейського Союзу, 20-ою річницею її членства в НАТО і 30-ою річницею демократичних змін у Центральній Європі, – йдеться у тексті запрошення.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Переглядів 238