Версія для друку
Четвер, 06 червня 2019 12:35

Державний кордон – зона особливої уваги!

Відповідно до вимог чинного законодавства, а також з метою забезпечення ефективної протидії адміністративним правопорушенням, зниження рівня протиправної діяльності на державному кордоні та з початком збору дикоросів (ягід та грибів) в межах прикордонних районів розпочато комплекс заходів.

В рамках профілактичних заходів Державна прикордонна служба України нагадує, що відповідно до вимог ст. 23 Закону України «Про державний кордон» в прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі встановлюється прикордонний режим, який регламентує правила в’їзду, перебування, проживання, пересування громадян України та інших осіб, провадження робіт, обліку та тримання на пристанях, причалах і в пунктах базування самохідних та несамохідних суден, їх плавання та пересування у внутрішніх водах України.

Поряд з цим в Положенні про прикордонний режим, затвердженим постановою КМУ від 27 липня 1998 року № 1147 встановлено, що громадяни України в’їжджають у контрольований прикордонний район, перебувають, проживають або пересуваються в його межах на підставі документів, що посвідчують їх особу. Іноземні та особи без громадянства в’їжджають у контрольований прикордонний район, перебувають та пересуваються в його межах на підставі документів, що посвідчують особу та підтверджують законність перебування на території України. Вищевказані особи на вимогу уповноважених осіб Державної прикордонної служби зобов’язані пред’являти відповідні документи. Також співробітникам Держприкордонслужби у межах, контрольованого прикордонного району, з метою виявлення порушень законодавства з прикордонних питань, надано право у разі потреби зупиняти та оглядати транспортні засоби.

Відповідно до вимог Положення, під час авіаційних робіт, будь-якого будівництва, вирубки лісу, водокористування, геологічних, дорожніх та інших досліджень в межах прикордонної смуги, а також гідротехнічних, землевпорядних, меліоративних та інших робіт, пов’язаних із зміною водного режиму прикордонних річок, озер та інших водойм, відео-, кіно- та фотознімання місцевості, туристичних подорожей і стрибків з усіх видів парашутів проводити після інформування органу охорони державного кордону Держприкордонслужби, у зоні відповідальності якого проводиться така діяльність, із зазначенням початку і строку її провадження, прізвища, імені та батькові осіб, що провадитимуть діяльність.

Керівники підприємств, установ і організацій будь-якої форми власності зобов’язані забезпечити дотримання вимог прикордонного режиму підлеглими їм працівниками, які виконують роботи у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі, включаючи тих, що проводять у них роботи за договором, та інформування відповідних підрозділів Державної прикордонної служби про їх проведення.

Особи винні в порушенні норм чинного законодавства України несуть відповідальність за ст. 202 КУпАП «Порушення прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України або режимних правил у контрольних пунктах в’їзду – виїзду», яка передбачає накладення штрафу від семи до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від десяти до двадцяти та ст. 204-1 КУпАП «Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України», порушення якої тягне накладання штрафу від двохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь та засобів вчинення правопорушення.

За матеріалами Державної прикордонної служби

Переглядів 565