Версія для друку
Вівторок, 14 липня 2020 17:00

Хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня…

Любов до рідної землі прикрашає кожну людину, а воїни, які поклали заради України найдорожче – своє життя, залишаються жити у народній пам’яті та в наших серцях. 

Саме 14 липня, різницею рівно в рік, на нашу рідну землю прийшло лихо – біль утрат в зоні АТО. Вже шостий рік поспіль ми не можемо спати спокійно: знову гинуть найкращі українці, цвіт нації. Серед них – наші земляки, які не задумуючись пішли боронити кордони держави.

2014 року під час переміщення в колоні пострілом ПТРК в районі с.Черемшине Луганської області загинув Юрій Трохимук – уродженець села Залаззя, молодший сержант, заступник командира взводу-командир відділення 51-ої окремої механізованої бригади. Він був наймолодшим сином у багатодітній сільській сім’ї, де виховувалось шість доньок і чотири сини. Строкову службу проходив у Борисполі, в артилерійських військах. У 2008 році повернувся з армії. Був призваний в першій хвилі мобілізації спочатку на Рівненський полігон, а пізніше – на Широкий Лан Миколаївської області. В селі, де народився воїн, центральна вулиця Радянська перейменована на вулицю Юрія Трохимука.

2015 року під час виконання робіт з фортифікаційного обладнання у районі м. Золоте на Луганщині, за 4 дні до демобілізації загинув уродженець с. Люб’язь Роман Корець. Він був мобілізований до Збройних сил України (703-й інженерний полк) 9 серпня 2014 року та призначений заступником командира військової частини із озброєння. Брав участь у виконанні завдань інженерного забезпечення на території Донецької та Луганської областей. У нього залишились батьки, дружина та дві доньки. Похований на кладовищі рідного села Люб’язь. Також у селі вулиця Першотравнева перейменована на вулицю Романа Корця. А у школах, де навчались Герої, встановленні пам’ятні дошки.

Обоє Героїв Указом Президента України «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджені орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

З метою гідного вшанування пам’яті Героїв, керівник апарату райдержадміністрації Тамара Ковальчук та голова районної ради Петро Нагорний відвідали могили загиблих та вшанували світлу пам'ять хвилиною мовчання та покладанням квітів на могили загиблих Героїв.

Відділ правового забезпечення та з питань
діяльності керівництва апарату райдержадміністрації

Переглядів 225

Галерея зображень