відомості про район районна рада місцеві ради новини
Служба зайнятості інформує
Діяльність РДА 
Основні функції  
Голова РДА  
Заступники голови  
Місцезнаходження  
Структура  
Структурні підрозділи  
Вакансії  
Довідник телефонів  
Графік прийому  
Порядок оскарження  
РДА звітує  
Розпорядчі документи 
Розпорядження за 2014 рік  
Розпорядження за 2013 рік  
Розпорядження за 2012 рік  
Розпорядження за 2011 рік  
Розпорядження за 2010 рік  
Розпорядження за 2009 рік  
Розпорядження за 2008 рік  
Розпорядження за 2007 рік  
Розпорядження за 2006 рік  
Проекти розпоряджень  
Каталог послуг 
Громадянам України  
Юридичним особам  
Державним службовцям  
Міжнародна співпраця  
Податкова інспекція інформує  
«Нова еліта нації»  
РДА і громадскість 
Заходи за зверненнями  
Звернення в РДА  
Вимоги до звернення  
Соціальний захист населення  
Тема для обговорення  
Боротьба з корупцією  
Громадська рада  
Реформи в Україні  
Реагування на критику  
Пресс-центр 
Новини  
Архів новин  
Заходи і події  
Виступи керівництва  
Державні ресурси  
Євроатлантична інтеграція  
Інвестиційна привабливість  
Адміністративні послуги  
Дозвільний центр  
Регуляторна політика  
ГОЛОДОМОР 1932-1933 рр.  
Приязна адміністрація  
Публічна інформація  
Позитивний досвід роботи органів місцевого самоврядування  
Служба зайнятості інформує

 

Застосування гербіцидів, пестицидів та добрив

 

6 березня 2014 року у Любешівському районному центрі зайнятості було проведено семінар із циклу «Зимова агрошкола». На даному заході розглядали тему: «Застосування гербіцидів, пестицидів та добрив». Взяли участь  16 осіб, які проживають у сільській місцевості, та мають у своєму користуванні земельні частки.

Зустріч відкрила директор Любешівського районного центру зайнятості – Надія Михайлівна Корець. У своєму звернені до присутніх вона наголосила, щоб люди  використовували отриману інформацію  під час навчання в «Зимовій агрошколі» у практичній діяльності, додержувались рекомендацій фахівців, які навчають. Адже застосування нових методів ефективного ведення сільського господарства  підвищує продуктивність особистих селянських господарств та дає можливість отримати більші доходи від реалізації продукції.

На сьогодні все більше люди використовують хімічні препарати у овочівництві та садівництві, ягідництві та  вирощуванні хліба. Із кожним роком  урізноманітнюється пропозиція хімічних сполук на ринках. Тому тема заняття була актуальна.

Навчав учасників Приходько Олексій  Степанович, який є людиною-практиком , має освіту вченого агронома. До того ж багато років він займається консультуванням мешканців району у питаннях застосування хімічних препаратів, що використовуються для боротьби з небажаними бур'янами, для захисту рослин від шкідників та хвороб, а також використання добрив. Його компетентні консультації дали можливість учасникам узагальнити свої знання,  краще зрозуміти схеми використання препаратів, запобігти можливості  завдається шкоди живій природі.

Під час заходу учасники активно спілкувались, обмінювались власними спостереженнями, запитували  порад.

 

На фото: під час заходу.

 

Круглий стіл "Стимулювання зайнятості"

 

\\VITA\System (C)\ПОШТА\2013\ФОТО 2013\Легалізація\DSCN1523.JPGЛюдно і гамірно було 11 грудня в приміщенні Любешівського районного центру зайнятості, де відбулося засідання «круглого столу» на тему: "Стимулювання зайнятості шляхом створення нових робочих місць та легалізація праці найманих працівників" за участю голови райдержадміністрації Василя Корця. У засіданні взяли участь   головний державний інспектор Територіальної державної інспекції праці у Волинській області Григорій Касьян, представники  служб – соціальних партнерів:  податкової інспекції, управління соціального захисту,управління Пенсійного фонду  та   роботодавці району.

У вступному слові голова райдержадміністрації Василь Корець зазначив: «Завдання, які поставив Президент України, спрямовані на стимулювання створення нових робочих місць та підвищення зайнятості населення. Саме з прийняттям нового Закону “Про зайнятість населення”, який набрав чинності з 1 січня 2013 року, і в громадян, і в центрів зайнятості значно розширилися можливості щодо вирішення  проблеми безробіття, соціального захисту тимчасово непрацюючих. Але питання  зайнятості населення в районі залишається відкритим, тож потрібна конструктивна злагоджена співпраця влади і роботодавців, аби   з’являлися нові робочі місця та було збережено існуючі, а  працівники були офіційно оформлені на роботі й отримували легальну заробітну плату».

\\VITA\System (C)\ПОШТА\2013\ФОТО 2013\Легалізація\DSCN1526.JPGДиректор Любешівського районного центру зайнятості Надія Корець ознайомила учасників зустрічі із станом ринку праці у районі, поінформувала про підтримку службою зайнятості малого та середнього бізнесу, зокремаособливу увагу приділила тим послугам, які стосуються безпосередньо питань створення нових робочих місць. А саме, впродовж року з числа осіб, що проживають на території району виявили бажання започаткувати власну справу та отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності 10 безробітних з сіл району.

Задля стимулювання роботодавців до працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, а також створення нових робочих місць в пріоритетних видах економічної діяльності фахівці центру зайнятості здійснюють надання компенсацій роботодавцям на покриття витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування. Виплачена компенсація 4роботодавцям за створення 5 нових робочих місць у районі. Серед роботодавців, які створили нові робочі місця та працевлаштували на них осіб з числа зареєстрованих безробітних: ФГ “Пушка Петра Івановича”, ДП “Любешівське ЛМГ”, підприємеці Швайко О.П.  та Бущик В.П.

Учасники «круглого столу» взяли активну участь в обговорені піднятих питань, поділилися своїми думками. Як наслідок, учасники спілкування дійшли висновку, що тільки в тісній взаємодії органів влади, громадських організацій та роботодавців можливе вирішення найважчих проблем, які стоять перед нами сьогодні, в тому числі і в питанні створення нових робочих місць для працевлаштування незайнятих громадян

 

 

Не будьмо байдужими

 

03.12.2013 року Любешівський районний центр зайнятості взяв участь  у виставці-ярмарці виробів осіб з обмеженою працездатністю, приурочену до   дня інвалідів, яка проводилась у залі Любешівської державної адміністрації. Запрошені були люди які мають групу інвалідності, працівники територіального центру управління праці і соціального захисту населення, центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді.

Мета такого заходу – звернути увагу суспільства до потреб,  проблем та можливостей цих людей. Адже вони, хоча і обмеженні у працездатності, але своїми руками можуть зробити багато гарних та потрібних речей: малювати картини, вишивати рушники, ікони, вирізувати з дерева. На ярмарку вони мали можливість не тільки презентувати свої вироби,  а й продавати їх.

Шляхи вирішення проблем влаштування інвалідів пропонувала і служба зайнятості. Присутні ознайомилися з вакансіями Любешівського району та Волинської області,  з інформаційними матеріалами про те, що  на сьогодні люди з особливими потребами можуть пройти навчання за робітничими професіями. Для них є можливість звернутися до служби зайнятості у сприянні працевлаштуванню та отримати необхідні консультації.  Вільно, без перешкод, скористатись інтернет-порталом  «Труд»,  щоб ознайомитись з пропозиціями роботодавців.

 

На фото: Під час заходу

 

Волинський ярмарок професій

 

Щороку  для випускників загальноосвітніх навчальних закладів  Любешівського району проводиться « Волинський ярмарок професій». 28 листопада нинішнього року у актовому залі Любешівського технічного коледжу Луцького національного технічного університету було проведено такий захід. Взяли участь такі навчальні заклади:  Володимир-Волинський педколедж, Луцький національний технічний університет, Шацький лісовий коледж,  Горохівський коледж, Луцький педагогічний коледж, Ковельський економічний промисловий коледж, Любешівський технічний коледж.  Також не залишився осторонь Любешівський районний центр зайнятості.        

Розпочав захід завідуючий відділом освіти Любешівської державної адміністрації Василь Ілліч Кух. У своєму виступі він звернув увагу  випускників на важливість вибору професій і при цьому враховувати свої реальні можливості за оцінкою знань, набутих у школах.

Представники навчальних закладів розповідали присутнім про умови прийому на навчання у 2014 році. Ознайомили з наявними формами та термінами навчання, можливостями забезпечення проживанням, про подальше підвищення рівня освіти за отриманим документом після закінчення. Учні отримали інформацію про напрямки підготовки у навчальних закладах, ознайомилися з  переліками спеціальностей і  професій, які там можна здобути.

Про те, як зорієнтуватись на ринку праці, які професії актуальні, розповіла працівник центру зайнятості – Тетяна Клямар.

 Для детальнішого ознайомлення з описами професій, з можливостями працевлаштування після закінчення навчання за обраною професією, запросила випускників  до центру зайнятості, де вони можуть  отримати відповідну інформацію та пройти тестування.

 

На фото: під час зустрічі

 

 

21.11.2013  заступник начальника відділу надання соціальних послуг

 

21.11.2013 року у Любешівському районному центрі зайнятості було проведено тренінги спільно з Волинською обласною громадською молодіжною організацією «Волинський Інститут Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив» на тему: «Розвиток можливостей молоді у працевлаштуванні».

До участі було запрошено молодих осіб до 35 років які перебувають на обліку як безробітні.

 На тренінгах  присутніх ознайомлювали з сучасними методами пошуку роботи, спрямовували на успішні підходи до працевлаштування, допомагали визначитись з напрямком пошуку роботи.

Під керівництвом тренера молоді люди визначали основні складові шляху до працевлаштування. Першочерговим тут є бажання знайти роботу, оцінка власного потенціалу, визначення сфери працевлаштування, аналіз ринку праці та затребуваності бажаної професії.

Тренер допомагала оволодіти методами самопрезентації на ринку праці та пояснювала яким чином їх використовувати практично. Також, аби не зазнати невдачі, щоб раціонально використовувати час, було  розглянуто хибні кроки у пошуку роботи.

Тренінг проходив у доброзичливій атмосфері.

 

 

На фото: під час тренінгів .

 

 

 Професійно-кваліфікаційний склад

станом на 12.11.2013 р.

Назва професії (посади)

Код професії                  (посади)

Кількість вакансій, (одиниці)

Чисельність осіб,  що шукали роботу,  на кінець звітного періоду

 

А

Б

В

 

16

1

Усього
(сума рядків з 02 по 05)

 

 

117

2

професії розділів 1-4

 

 

52

3

професії розділів 5-8

 

 

44

4

професії розділу 9

 

 

19

5

особи без професії

 

 

2

6

з рядка 01 за професіями:

 

 

 

 

 голова правління

1210.1

 

1

 

 майстер лісу

1221.2

 

1

 

 Завідувач дільниці ветеринарної медицини

1221.2

 

1

 

 командир взводу

1222.2

 

1

 

 начальник цеху (дільниці) електрозв'язку

1226.2

 

1

 

   Усього за розділом 1

 

 

5

 

 економіст-статистик

2122.2

 

1

 

 інженер з комп'ютерних систем

2131.2

 

1

 

 геодезист

2148.2

 

1

 

 інженер-землевпорядник

2148.2

 

1

 

 інженер

2149.2

 

1

 

 ентомолог

2211.2

 

1

 

 Молодший науковий співробітник (агрономія, зоотехнія, лісівництво, природно-заповідна справа)

2213.1

 

1

 

 агроном

2213.2

 

1

 

 Інженер-гідротехнік

2213.2

 

1

 

 викладач професійного навчально-виховного закладу

2320

 

1

 

 вчитель середнього навчально-виховного закладу

2320

 

6

 

 вчитель початкового навчально-виховного закладу

2331

 

1

 

 Вихователь дошкільного навчального закладу

2332

 

1

 

 педагог соціальний

2340

 

1

 

 спеціаліст державної служби

2419.3

 

1

 

 Юрист

2421.2

 

1

 

 бібліотекар

2432.2

 

1

 

 історик

2443.2

 

1

 

 фахівець із соціальної роботи

2446.2

 

1

 

 оглядач

2451.2

 

1

 

 артист оркестру (духового, естрадного, народних інструментів, симфонічного та ін.)

2453.2

 

1

 

   Усього за розділом 2

 

 

26

 

 інженер-інспектор

3152

 

1

 

 технік-лаборант (біологічні дослідження)

3211

 

1

 

 Технолог з ідентифікації і реєстрації тварин

3212

 

1

 

 лаборант (медицина)

3221

 

1

 

 фельдшер-лаборант

3229

 

1

 

 вихователь

3340

 

1

 

 інспектор з кадрів

3423

 

1

 

 бухгалтер

3433

 

1

 

 інспектор митний

3441

 

2

 

 старший державний податковий інспектор

3442

 

1

 

 Дизайнер-виконавець графічних робіт

3471

 

1

 

   Усього за розділом 3

 

 

12

 

 оператор комп'ютерного набору

4112

 

1

 

 секретар

4115

 

1

 

 оператор диспетчерської служби

4133

 

1

 

 Листоноша (поштар)

4142

 

3

 

 контролер-ревізор

4211

 

1

 

 касир (на підприємстві, в установі, організації)

4211

 

1

 

 Кредитор

4214

 

1

 

   Усього за розділом 4

 

 

9

 

   Усього за розділами 1-4

 

 

52

 

 кухар

5122

 

0

 

 кухар дитячого харчування

5122

 

3

 

 бармен

5123

 

1

 

 офіціант

5123

 

2

 

 помічник вихователя

5131

 

3

 

 Молодша медична сестра (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін.)

5132

 

6

 

 соціальний робітник

5133

 

2

 

 перукар (перукар - модельєр)

5141

 

2

 

 продавець непродовольчих товарів

5220

 

2

 

 продавець продовольчих товарів

5220

 

4

 

   Усього за розділом 5

 

 

25

 

 тваринник

6121

 

2

 

 птахівник

6122

 

1

 

 Робітник на лісокультурних (лісогосподарських) роботах

6141

 

1

 

 лісоруб

6141

 

1

 

   Усього за розділом 6

 

 

5

 

 муляр

7122

 

1

 

 Штукатур

7133

 

1

 

 акумуляторник

7241

 

1

 

 верстатник деревообробних верстатів

7423

 

1

 

 кравець

7433

 

1

 

   Усього за розділом 7

 

 

5

 

 машиніст (кочегар) котельної

8162

 

5

 

 водій автотранспортних засобів

8322

 

3

 

 водій автомобіля 3, 2, 1 класу (важкі вантажні автомобілі з великою вантажопідйом- ністю та вантажні автомобілі)

832

 

1

 

   Усього за розділом 8

 

 

9

 

   Усього за розділами 5-8

 

 

44

 

 кухонний робітник

9132

 

1

 

 прибиральник службових приміщень

9132

 

3

 

 опалювач

9141

 

1

 

 робітник на низькокваліфікованих ручних роботах у сільському господарстві

9211

 

5

 

 підсобний робітник

9322

 

8

 

 комірник

9411

 

1

 

   Усього за розділом 9

 

 

19

 

 

 

 

07.08.2013_ заступник начальника відділу надання соціальних послуг Тетяна Клямар.

07.08.2013 року у Любешівському районному центрі зайнятості було проведено тренінги спільно з Волинською обласною молодіжною організацією «Регіональний Інститут Європейського Розвитку» на тему: «Закони життєвого успіху» та «Моя робота: стрес чи задоволення».

До участі було запрошено безробітних осіб, які мають вік 45-років і більше та перебувають на обліку.

На тренінгах  осіб ознайомлювали з методами, які необхідно освоїти аби досягнути особистих і професійних цілей. Тренер допомогала формувати віру у себе, адекватну самооцінку, впевненість у реальності досягнення мети. Також було  розглянуто хибні кроки у пошуку роботи. Обговорили труднощі у працевлаштуванні людей після 45 років та переваги, якими вони володіють.

Звернули особливу увагу присутніх, що  особам віком після 45 років, за наявності страхового стажу не менше 15 років, є можливість отримати ваучер на професійне навчання у навчальних закладах. Це дасть можливість людям здобути нову професію та підвищить їх конкурентоспроможність на ринку праці.

Під час тренінгів проводили з безробітними практичне заняття  «Відповідальність за власне життя», де визначали відповідальність кожного особисто за вчинені кроки протягом життя, які значно вплинули на сьогоднішнє становище. Ця вправа  допомогла усвідомити, що є багато переваг у вікової категорії осіб старше 45-ти років щодо працевлаштування. Тут учасники формували перспективне бачення свого професійного майбутнього, будували  картину власних дій щодо  професійного руху і діяльності.

Тренінги проходили у доброзичливій атмосфері.

На фото: під час тренінгу.


Навчання кухарів дитячого харчування.

 

Державна служба зайнятості України надає незайнятому населенню різні послуги, спрямовані на працевлаштування. Якщо людина бажає працювати, але має професію, яка не є актуальною на ринку праці, вона може пройти професійну перепідготовку за робітничими професіями як за груповою, так і за індивідуальною формою навчання.

При зверненні до центру зайнятості за допомогою у працевлаштуванні безробітні громадяни можуть здійснити підвищення кваліфікації, зокрема, пройти стажування безпосередньо на виробництві, підвищити свій кваліфікаційний розряд, пройти курс навчання цільового призначення, щоб набути нових знань.

30 липня 2013 року  на базі Любешівського районного центру зайнятості розпочато навчання на курсах цільового призначення за напрямком  «Сучасна теорія та практика організації харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах». Беруть участь в навчанні  21 особа із числа безробітних.

Навчання здійснює Рівненський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Після закінчення курсів ці люди   гарантовано  будуть працевлаштовані.

 

На фото: під час навчання

 

 

22.07.2013 року у Любешівському районному центрі зайнятості було проведено тренінги спільно з Волинською обласною громадською молодіжною організацією «Волинський Інститут Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив» на теми: «Можливості на шляху до бажаної роботи», «Запрограмуй свій успіх».

  До участі було запрошено молодих осіб до 35 років та перебувають на обліку як безробітні.

На тренінгах  присутніх ознайомлювали з сучасними методами пошуку роботи, спрямовували на успішні підходи до працевлаштування, допомагали визначитись з напрямком пошуку роботи.

Під керівництвом тренера під час вправи «Кроки до працевлаштування» молоді люди визначали основні складові шляху до працевлаштування. Першочерговим тут є бажання знайти роботу, оцінка власного потенціалу, визначення сфери працевлаштування, аналіз ринку праці та затребуваності бажаної професії.

Тренер допомагала оволодіти методами самопрезентації на ринку праці та пояснювала яким чином їх використовувати практично. Також, аби не зазнати невдачі, щоб раціонально використовувати час, було  розглянуто хибні кроки у пошуку роботи.

Тренінг проходив у доброзичливій атмосфері.

 

На фото: під час тренінгу .

 

 

 

 

11.07.2013 року у Любешівському районному центрі зайнятості було проведено тренінг спільно з громадською організацією «Волинські перспективи» на тему: «Сільський туризм – шлях до самореалізації (попередження торгівлі людьми серед незайнятого населення сільських регіонів Волині).

До участі було запрошено безробітних осіб які проживають у сільській місцевості.

На тренінгу шукачів роботи орієнтували на підприєм­ницьку діяльність в сільській місцевості у сфері туризму та відпочинкового бізнесу, адже це є зайнятість у себе вдома. Кожний член родини може внести щось своє до спільної організації справи та виконувати певну ланку роботи. Особиста культура, ввічливість, доброзичливість - це елементарні вимоги сучасного туризму в світі. Задоволені гості - найкраща реклама господарства та населеного пункту.

До уваги людей було запропоновано інформацію про етапи організації діяльності в наданні послуг у сфері  зеленого туризму:

-  основи організації гостинної  садиби;

-  обслуговування гостей;

-  види послуг, які надає агросадиба;

-  ціноутворення та фактори, що впливають на ціну;

-  права та обов’язки власників садиби.

Також розглянули нормативні акти, які регулюють ведення сільського зеленого туризму в Україні.

Звернули особливу увагу присутніх, що цей вид самозайнятості є противагою роботи за кордоном, де часто  людина може стати жертвою торгівлі людьми.

Тренінг проходив у доброзичливій атмосфері.

 

 

На фото: під час тренінгу

 

 

Співпраця з соціальними партнерами

 

Заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Любешівського РЦЗ  Неля Кресс

 

11.07.2011 року в Любешівському РЦЗ пройшли два тренінги-семінари для безробітних та тренінг-семінар для роботодавців за участю  нашого соціального партнера ТзОВ „Інтелект-технології”. Тематикою семінарів для безробітних  було: „Подолання життєвих криз - шлях до професійної самореалізації” та „Впевнена комунікація – передумова успішного працевлаштування”. Пошукачі роботи, яких було по 15 на кожному семінарі,   із зацікавленням слухали тренера, вступали в дискусію, програвали життєві ситуації,  задавали питання і отримували відповіді. Тому такі семінари потрібні. На них люди, які опинились в складній життєвій ситуації, отримують психологічну підтримку, пораду, рекомендації та спонукання до дії. Роботодавці, запрошені до центру зайнятості стали учасниками тренінгу  „Вибір стратегії розвитку компанії”. Всім слухачам був презентований роздатковий матеріал та вручені сертифікати про те, що вони отримали певний рівень знань з вищеназваних питань.

 

 

 

26 червня 2013 року з метою реалізації в районі соціальних ініціатив Президента України щодо сприяння забезпечення молоді першим робочим місцем, на базі Любешівського технічного коледжу Луцького національного технічного університету відбулася зустріч з випускниками коледжу на тему: «Працевлаштування молоді на перше робоче місце».

 

В заході взяли участь заступник голови Любешівської районної державної адміністрації Сергій Іванович Фесик,  директор Любешівського районного центру зайнятості Надія Михайлівна Корець та заступник директора з навчально-виробничої роботи  Любешівського коледжу ЛНТУ Анатолій Васильович Хомич.

Заступник голови адміністрації  Сергій Іванович Фесик у своєму зверненні до випускників зазначив, що одним із пріоритетних завдань соціальної політики районної влади є забезпечення молоді першим робочим місцем та скорочення безробіття в районі. «Президент України Віктор Янукович у проголошених ним соціальних ініціативах акцентує увагу на тому, що кожен громадянин має бути забезпечений гідною роботою та  відповідною заробітною платою, а для роботодавців, які надають робочі місця молоді, мають бути створені належні стимули. Саме у цьому напрямку потрібно об’єднувати свої зусилля та пожвавити роботу».

Директор Любешівського центру зайнятості Надія Михайлівна Корець розповіла про молодіжний ринок праці. Звернула увагу на законодавчі зміни, що стосуються молоді та роботодавців. Зокрема, розповіла, що для випускників вузів, професійно-технічних навчальних закладів, яких вперше приймають на роботу, роботодавцю протягом року передбачено щомісячну компенсацію в розмірі фактичних витрат на сплату єдиного соціального внеску. Така компенсація надаватиметься за умови збереження працедавцем молодої особи на роботі упродовж двох років. Новим Законом передбачено, що студенти останніх курсів професійно-технічних та вищих навчальних закладів мають право у вільний від навчання час проходити стажування у роботодавців за професією, за якою здобувається освіта, строком до шести місяців. Запис про проходження стажування вноситься до трудової книжки і свідчить про певний досвід роботи за фахом. Стажування відбувається за індивідуальною програмою під керівництвом досвідченого наставника. На період стажування на стажерів поширюються всі права і соціальні пільги, встановлені для працівників, які займають відповідні посади.

Закон передбачає державну підтримку молодих працівників, які вирішили поїхати працювати в сільську місцевість. З метою залучення до роботи за відповідною професією(спеціальністю) в селах і селищах молодому працівнику, який уклав трудовий договір на строк не менше, як три роки з підприємствами, установами та організаціями, розташованими в таких населених пунктах, надається житло на період його роботи та одноразова адресна допомога в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України. Якщо ж молодий працівник попрацює в такому населеному пункті не менше, ніж десять років, житло передається йому у власність. При цьому молодь має бути активною в пошуку роботи: пропонувати себе на ринку праці як кваліфікованого працівника, використовувати різні методи самопрезентації та аналізувати джерела вакансій.

Анатолій Васильович  розповів про надання освітніх послуг Любешівським технічним коледжем та напрямки підготовки молоді.

Під час заходу присутні випускники отримали відповіді на поставлені запитання, та роздаткові матеріали.

 

 

На фото: під час заходу

 

 

Екскурсія у центрі зайнятості

 

07.06.2013 року у Любешіському районному центрі зайнятості було проведено екскурсію для учнів 8 класу Любешівського навчально-виховного комплексу, які перебувають на даний час у літньому пришкільному таборі.

Захід розпочала профконсультант центру зайнятості – Тетяна Клямар. Вона провела учнів по приміщенню центру зайнятості, ознайомивши присутніх з інформацією, яка розміщена у  профінформаційному секторі. Розповіла про ринок  праці Любешівського району.

Учні ознайомилися із змістом  папок з описами професій, адже в них можна дізнатися про загальну характеристику професії, санітарно-гігієнічні умови та безпеку праці, вимоги професії до робітника, заклади, де здійснюється професійне навчання, медичні та психологічні протипоказання до виконання професійних обов’язків, можливості працевлаштування. Отримана інформація сприяє формуванню особистого ставлення до професії при визначенні профнаміру.

Усі разом побували у комп’ютерному класі, де учням  було запропоновано пройти тестування визначення професійної спрямованості та отримати відповіді, які розкривали їхні професійні можливості.

У спілкуванні з учнями профконсультант наголосила, що саме від їхнього вибору професії буде залежати у майбутньому чи знайдуть вони себе на сучасному ринку праці .

Сподіваємось, що така зустріч допоможе цим молодим людям краще зорієнтуватись у власному професійному виборі, розширить їх кругозір та уявлення про службу зайнятості.

 

На фото:під час заходу

 

 

Увага!  Надання безоплатних

консультацій!

На виконання частини першої статті 27 Закону України «Про зайнятість населення», «Порядку забезпечення надання територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності», затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України  від 21.02.2013 № 74 та з метою удосконалення системи інформаційного та консультативного обслуговування осіб, що звертаються за консультаціями з питань організації та провадження підприємницької діяльності Любешівський районний центр зайнятості забезпечуватиме надання консультацій з питань:

·     законодавства щодо державної реєстрації суб’єктів господарювання;

·     ліцензування, патентування та сертифікації підприємницької діяльності;

·     податкового законодавства;

·     відкриття рахунків у банківських установах;

·     пошуку, відбору та найму персоналу, оформлення трудових відносин;

·     оформлення документів щодо купівлі (оренди) земельних ділянок, приміщень для провадження підприємницької діяльності;

·     отримання банківських кредитів, іншої фінансової допомоги;

·     з інших питань, що стосуються організації та провадження підприємницької діяльності.

Організація надання консультацій здійснюватиметься центром зайнятості із залученням спеціалістів інших організацій та установ, у випадках якщо консультація не входить до компетенції служби зайнятості.

З питань отримання консультацій звертатись в центр зайнятості за адресою: смт. Любешів, вулиця Незалежності, 36 або за телефоном: 2-15-00

 

Підсумки «Зимової агрошколи»

29 квітня 2013 року  у Любешівському районному центрі зайнятості було проведено підсумки «Зимової агрошколи».

На захід було запрошено безробіних громадян, які перебувають на обліку як безробітні та прослухали тематичні семінари даного циклу.

Взяв участь у засіданні начальник Любешівського управління агропромислового розвитку  райдержадміністрації – Любежанін Микола Тимофійович.

Зустріч відкрила директор Любешівського районного центру зайнятості – Надія Михайлівна Корець. Вона акцентувала увагу на застосуванні набутих знань під час навчання в «Зимовій агрошколі» на практиці, викорстовувати нові технології у рослинництві для підвищення продуктивності особистих селянських господарств. 

Протягом п’ятого  сезону безробітні взяли участь у семінарах за темами:

-           Особливості вирощування суниці, полуниці, збут вирощеної продукції.

-           Основи садівництва та збереження продукції (яблук та груш).

-           Технологія вирощування та переробки картоплі.

-           Особливості переробки зерна на крупу.

-           Сучасні технології вирощування цукрових буряків.

-           Відродження сільськогосподарської обслуговуючої кооперації. Ініціатива соціально-економічного розвитку сільських територій « Рідне село».

-           Програми підтримки особистих селянських господарств на 2013 рік.

  Микола Тимофійович запропонував слухачам скористатись можливостями  державних та обласних програм  підтримки особистих селянських господарств в галузі тваринництва. Зокрема, по програмах підтримки з державного бюджету  про право отримання дотації за молодняк ВРХ для власників ОСГ,  право на отримання  дотації за продану на забій худобу,  здешевлення вартості індивідуальної доїльної установки власникам, які утримують три і більше корів. З обласного бюджету можливим є здешевлення вартості ( до 60 грн.) штучного осіменіння корів та телиць для власників ОСГ,  виплата дотації на утримання трьох і більше корів для власників ОСГ,  та отримання дотації ( 15 грн. за одну бджоло сім’ю) на виплату власникам ОСГ, які утримують бджоло сім’ї.

  Для запрошених було вручено сертифікати, які підтверджують участь в освітніх семінарах.

 

 

На фото: під час заходу.

 

 

 

Семінар по організації зеленого туризму.

 

25.04.2013  року у Любешівському районному центрі зайнятості було проведено інформаційний семінар з організації  зеленого туризму. До участі були запрошені безробітні, які проживають у сільській місцевості.

Під час заходу  шукачів роботи орієнтували на підприєм­ницьку діяльність в сільській місцевості у сфері туризму та відпочинкового бізнесу, адже це є зайнятість у себе вдома. Рішення про надання туристичних послуг повинна прийняти вся сім'я. Кожний член родини може внести щось своє до спільної організації справи. Особиста культура, ввічливість, доброзичливість - це елементарні вимоги сучасного туризму в світі. Задоволені гості - найкраща реклама господарства та населеного пункту.

До уваги людей було запропоновано інформацію про етапи організації діяльності у наданні послуг у сфері  зеленого туризму:

-  основи організації гостинної  садиби;

-  обслуговування гостей;

-  види послуг, які надає агросадиба;

-  ціноутворення та фактори, що впливають на ціну;

-  права та обовязки власників садиби.

Також розглянули нормативні акти, які регулюють ведення сільського зеленого туризму в Україні.

     

На фото: під час заходу

 

 

З ярмарку вакансій - на роботу

Роботу знаходить той, хто її шукає і має наполегливе бажання працювати. Підібрати висококваліфіковані, надійні кадри, безперечно, справа не одного дня і не з легких. Саме під таким гасло  15 квітня відбувся ярмарок вакансій у Любешівському районному центрі зайнятості. На ярмарку були представлені вакансії супермаркету «Наш край», який має відкриватися 1 травня в смт.Любешів.

Представники роботодавця презентували роботу супермаркету, надали шукачам роботи розширену інформацію про вакансії, специфіку роботи.  Пошукачам роботи були запропоновані слідуючі вакансії: адміністратор торгового залу,менеджер по закупках,товарознавець, касир, пекар, кухар, обвалювальник м’яса, охоронець, вантажник та прибиральниця.

На ярмарку були присутні 50 пошукачів роботи.

Під час проведення заходу всі бажаючі заповнили анкети, після чого була проведена індивідуальна співбесіди майже з 45  претендентами на заявлені вакансії, за результатами яких попередньо підібрані для можливого працевлаштування близько 20 осіб, а також досягнуті домовленості про стажування   6  безробітних безпосередньо на робочому місці.

 

На фото: під час заходу

 

 

 

Екскурсія у центрі зайнятості

 

 11.04.2013 року у Любешіському районному центрі зайнятості було проведено екскурсію для учнів  9 класу Залізницького навчально-виховного комплексу.

Захід розпочала директор центру зайнятості - Надія Михайлівна Корець. Вона розповіла про стан ринку праці району та місце, яке належить  у ньому учнівській молоді. і випускники загальноосвітніх навчальних закладів.

Профконсультант центру зайнятості – Тетяна Клямар провела учнів по приміщенню центру зайнятості, ознайомивши присутніх з інформацією, яка розміщена у  профінформаційному секторі.

Учні ознайомилися із змістом  папок з описами  професій, адже в них можна дізнатися про загальну характеристику професії, санітарно-гігієнічні умови та безпеку праці, вимоги професії до робітника, заклади, де здійснюється професійне навчання, медичні та психологічні протипоказання до виконання професійних обов’язків, можливості працевлаштування. Отримана інформація сприяє формуванню особистого ставлення до професії при визначенні профнаміру.

Для  присутніх запрезентували  інтернет-портал державної служби зайнятості “Труд” , а саме у розділах « Вибір професії» та « Пізнай себе».

Усі разом побували у комп’ютерному класі, де учням  було запропоновано пройти тестування на визначення професійної спрямованості та отримати відповіді, які розкривали їхні професійні можливості.

У спілкуванні з учнями профконсультант наголосила, що саме від їхнього вибору професії буде залежати у майбутньому чи знайдуть вони для себе робоче місце у сучасному ринку праці .

Сподіваємось, що така зустріч допоможе цим молодим людям краще зорієнтуватись у власному професійному виборі, розширить їх кругозір та уявлення про службу зайнятості.

 

 

На фото: під час заходу.

 

 

Семінар для осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі

01 квітня 2013 року у Любешівському районному центрі зайнятості спільно з Любешівським районним підрозділом кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України у Волинській області було проведено семінар для засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі на тему: «Знайди роботу – зміни життя» – щодо  надання допомоги у працевлаштуванні засудженим.

 Також до участі у семірі було запрошено директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  Любов Андріївну Дунець.

Зустріч відкрила Надія Михайлівна Корець – директор Любешівського центру зайнятості. У своєму виступі вона звернула увагу присутніх на  наданні соціальних послуг із працевлаштування уразливим верствам населення. Всі громадяни можуть звернутись до центру зайнятості і без перешкод отримати інформацію про наявні вакансії по району та по Україні. А кому необхідно для працевлаштування попередньо пройти профпідготовку, то  в цьому напрямку служба зайнятості має можливість навчати за робітничими професіями.

Начальник К-Каширського міжрайонного відділу   КВІ майор внутрішньої служби Анатолій Миколайович Кухарик  у своєму виступі зазначив, що суттєвою проблемою при виконанні покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, залишається відсутність постійного місця роботи у засуджених, а через те й стабільних джерел доходів, що є одним із вирішальних факторів, який спонукає підоблікових до протиправних дій.

Юрисконсульт центру зайнятості – Станіслав Степанович Мельник пояснив присутнім про порядок оформлення на роботу в роботодавця.

  У своєму виступі Люба Андріївна відмітила, що для осіб, засуджених без позбавлення волі умовного відбуття покарань, необхідно спілкуватись із фахівцями із соціальної роботи, які працюють у населених пунктах Любешівського району.

  Профорієнтатор центру зайнятості Тетяна Клямар  запрезентувала учасникам семінару Інтернет-портал «Труд» державної служби зайнятості.  Саме за допомогою даного веб-сайту можна знайти вакансії по всій Україні.

 

На фото: під час заходу.

 

 

 

 

Продовжуємо серію бліц-навчань на Любешівщині

 

28 березня 2013 року відбулося  бліц-навчання орендарів земель лісового фонду Любешівського району. В заході  взяли участь найпотужніші бюджетно утворюючі, фондоутворюючі та найбільші користувачі лісового фонду нашого району : ДП « Любешівске ЛМГ», ДП  СЛАП «Любешівагроліс» .

Навчання розпочала директор Любешівського районного центру зайнятості Надія Корець, яка розповіла про мету зустрічі та стан співпраці служби зайнятості з підприємствами та організаціями, що мають в користуванні землі лісового фонду, мисливські угіддя та здійснюють нагляд і контроль в сфері мисливства та рибальства.

Перший заступник голови Любешівської районної державної адміністрації Володимир Русинчук зазначив, що уже традицією стало проведення службою зайнятості навчань представників різних галузей господарського комплексу району та наголосив про необхідності та корисність в спілкуванні трьох ланок: влада, роботодавці та відповідні служби.

У заході також взяли участь заступник голови районної ради Микола Приймак, головний державний інспектор праці Територіальної інспекції з питань праці у Волинській області Григорій Касьян, начальник УТМР Петро Абрамович,  представники Пенсійного фонду України у  Любешівському районі, МДПІ, ветеринарної  та пожежної служб  району.

Свої підприємства представляли головний інженер ДП « Любешівське ЛМГ» Володимир Русило та економіст ДП « Любешівагроліс» - Андрій Оласюк, які  розповіли про основні напрямками діяльності підприємств та про проблеми і перспективи розвитку.

Григорій Касьян - головний державний інспектор праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Волинській області наголосив на додержанні законодавства про працю в лісовій та мисливській галузі та легалізації використання праці найманих працівників

Зокрема Володимир Русинчук вніс пропозицію про проведення навчання бухгалтерів стосовно трудового законодавства за участю інспектора праці.

Про виявлення хвороб мисливських та інших диких тварин, а також про проведення упереджувальних заходів та профілактики таких хвороб повідомив ветлікар району Андрій Терещук.

Про дотримання правил пожежної безпеки у лісах та мисливських угіддях проінформував головний інспектор Ігор Парчук.

Про послуги  державної податкової служби,  форми оподаткування підприємств  даної галузі поділився начальник Любешівського відділення Камінь – Каширської МДПІ Любеля А.Я.

Під час проведення бліц-навчання орендарів земель лісового фонду відвідувачам було представлено презентаційні матеріали найбільших лісокориствачів району: ДП « Любешівське ЛМГ»та ДП  СЛАП « Любешівагроліс» .

Зустріч пройшла в довірливій та доброзичливій атмосфері. Усі учасники бліц-навчання отримали роздатковий матеріал та візитівки про діяльність порталу «Труд».

На фото: під час зустрічі

 

 

Зимова агрошкола

27 березня 2013 року  у Любешівському РЦЗ відбулося навчання безробітних членів особистих селянських господарств у

«Зимовій агрошколі».

До участі у заході був запрошений Андрій Степанович Геліч – провідний спеціаліст сектора врегулювання відносин власності, розвитку сільських територій, особистих селянських господарств, економічного розвитку аграрного ринку, переробної промисловості Любешівського управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Андрій Степанович запропонував слухачам скористатись можливостями  обласних і районних програм  підтримки сільськогосподарського виробника.

У галузі тваринництва: дотація особистим селянським господарствам, де утримується три і більше корів (до 200 грн. на одну наявну корову), а також програма часткового здешевлення вартості штучного осіменіння корів та телиць в особистих селянських господарствах (60 грн. за одне осіменіння). Можливим є у нинішньому господарському році отримання  пільгових кредитів на придбання корів і нетелів, та обладнання (доїльних апаратів), а також буде діяти  компенсація за придбані доїльні апарати власникам особистих селянських господарств, в яких утримується три і більше корів.

Особливий інтерес присутніх викликала програма відшкодування відсоткової ставки або комісії по кредитах для власників особистих селянських господарств на придбання тракторів та причіпного інвентарю до них.

Для осіб, які мають у господарстві бджолосім'ї, запропоновано залучити на підтримку дотацію за 1 бджолосім'ю (до 15 гривень) а також для підтримки розвитку цього напрямку господарювання діятиме часткове відшкодування вартості закупленого насіння трав медоносів та відшкодування проведення протиепізоотичних заходів.

Андрій Степанович ознайомив із порядками надання та використання коштів, з переліками документів, які необхідно пред’являти  на відшкодування витрат. Запросив присутніх до співпраці.

Учасники активно спілкувались, отримали відповіді на запитання

 

На фото: під час заходу.

 

 

 

13.03.2013 р. Кожного навчального року приходить час, коли випускники потребують якнайбільше інформації про світ професій та робочі місця. Вони повинні  визначитись ким стануть у майбутньому і при цьому є дуже багато проблем, які потрібно вирішити

13 березня 2013 року  у школі I-III ступеня села Люб’язь  було проведено День профорієнтації, куди для участі запросили службу зайнятості.

 Тетяна Клямар – профорієнтатор Любешівського  районного  центру зайнятості, під час заходу розповіла учням  про світ професій та ринок праці.  Проінформувала про підприємства, установи та організації, які діють на території району та області, і робочі місця, які там наявні.  Адже при виборі випускники повинні враховувати не тільки  інтерес до певного виду діяльності, а й реально оцінювати свої подальші можливості влаштуватись на роботу. На цій зустрічі учні дізнались про консультаційні  послуги служби зайнятості, які вони можуть у центрі зайнятості. Під час спільного діалогу молодь ознайомили з описами професій. Звернули увагу на навчальні заклади, де готують фахівців.

 Сподіваємось, що такі спільні заходи допоможуть випускникам розкрити свої здібності, зробити правильний вибір професії та влаштувати своє особисте життя.

 

На фото: під час заходу.

 

 

 

13 березня 2013 року  у Любешівському РЦЗ відбулося навчання безробітних спільно з Волинським обласним учбовим центром агропромислового комплексу  у

«Зимовій агрошколі» по темах: «Технологія вирощування та переробки картоплі» і «Технологія переробки зерна на крупу».

Зустріч відкрила директор центру зайнятості – Надія Михайлівна Корець. Вона наголосила, що знання, набуті під час навчання у «Зимовій агрошколі», громадяни повинні використовувати практично. Вона закцентувала увагу присутніх на діяльності членів особистих селянських господарств та їх  стану на ринку праці.

Про технологію вирощування та переробку картоплі а також про переробку зерна на крупу розповідав присутнім Карпюк Віктор Миколайович – кандидат біологічних наук, доцент.

Він навчав присутніх, як правильно підготувати  насіння та грунт до посадки. Подав інформацію про засоби догляду за рослинами та внесенням добрив. Зауважив, що чітке дотримання цих рекомендацій забезпечить високі врожаї. Використовувати картоплю можна не лише як продукт харчування для людей, але як корм для тваринництва. Переробляти її  поширено на такі затребувані  продукти як  крохмаль, чіпси або спирт.

Віктор Миколайович доповів учасникам про те, що на легких, гранулометричних грунтах, які є у нашому районі можливим є вирощування такої культури як гречка. Він подав інформацію про особливості її вирощування. Також не оминув увагою вирощування таких зернових культур як пшениця, ячмінь та просо які теж є сировиною для виготовлення різноманітних круп.

Цікавим було питання про  виготовлення круп. Учасники семінару дізнались про техніку та верстати, які використовують при цьому. Адже можливим є влаштування такого міні-виробництва в особистому селянському господарстві.

Учасники активно спілкувались, обмінювались власними думками.

 

На фото:       1. Виступ директора центру зайнятості

2. Віктор Миколайович  та учасники семінару.

.

 

 

06.03.2013 Заступник начальника відділу надання соціальних послуг  Любешівського РЦЗ Клямар Тетяна Іванівна

06.03.2013 року у Любешівському районному центрі зайнятості було проведено семінар «Жінка і праця», який приурочено до міжнародного жіночого дня. До участі було запрошено жінок, які проживають у сільській місцевості та перебувають як безробітні у центрі зайнятості.

Мета семінару – сформувати позитивне і свідоме ставлення до свого майбутнього, до активного процесу працевлаштування.

На семінарі учасників ознайомили з переліком вільних робочих місць,  розглянули роль жінок в суспільстві та  особливості їх працевлаштування. Всі разом визначали власні переваги при пошуку роботи. Ретельно аналізували помилки, яких припускаються жінки під час пошуку роботи.

До уваги присутніх було запропоновано виконати вправу «Ділова жінка», під час якої визначали  вроджені та набуті якості, а також визначали ті, яких якостей не вистачає, для успішної кар’єри і як їх можна розвинути. Разом формували шлях до досягнення мети – працевлаштування, описували методи та графік досягнення мети.

 

На фото: під час семінару


 

 

28 лютого 2013 року  у Любешівському РЦЗ відбувся семінар для безробітних  на тему: «Програми підтримки  особистих селянських господарств у 2013 році»

 У семінарі взяв участь Андрій Степанович Геліч -  головний спеціаліст сектору врегулювання відносин власності функціонування аграрного ринку, розвитку підприємництва, фермерських та особистих селянських господарств Любешівської РДА.

Відкрила захід директор центру зайнятості – Надія Михайлівна Корець. Вона розповіла про стан ринку праці району, а також наголосила на тому, що проблема зайнятості особливо гостро стосується сільського населення. Тому робота у особистому селянському господарстві для сільських жителів  є основним місцем праці. Для поліпшення добробуту сільського  населення, отримання більше прибутку не лише від виробництва , а й подальшої реалізації продукції сприяють і програми підтримки членів ОСГ з районного та обласного бюджетів.

Андрій Геліч запропонував слухачам скористатись можливостями  обласних і районних програм підтримки сільськогосподарського виробника в галузях тваринництва. А саме:«Спеціальна дотація власникам особистих селянських господарств  на утримання трьох і більше корів», «Здешевлення вартості штучного осіменіння корів та телиць для власників ОСГ», « Здешевлення вартості доїльних апаратів», «Отримання дотації за одну бджолосім’ю », «Закупівля мальків риб для власників,які орендують водні об’єкти», «Купівля корів та доїльних апаратів по програмі «Власний дім». Участь людей  у цих програмах дає можливість отримати фінансову підтримку для розвитку особитих селянських господарств.

 

Учасники активно спілкувались, обмінювались власними думками та спостереженнями.

 

На фото: під час зустрічі.


 

Турнір « Знайди себе у світі професій»

26 лютого  2013 року з ініціативи Любешівського районного центру зайнятості  було проведено турнір «Знайди себе у світі професій». Команди представили Великоглушанська та Бірківська ЗОШ. Боротьбу за 1-ше місце вели команди  „Великоглушанські кадри” та „Клас”.

Журі конкурсу працювало об’єктивно. Радість перемоги спостерігали зі своїх глядацьких місць у залі вболівнальники – учні Великоглушанської та Бірківської школи. Команди школярів змагалися у п’яти конкурсах. Це, традиційно,  привітання, розминка, реклама професій, конкурс капітанів команд та тематичний конкурс  у домашньому завданні  «Професії третього тисячоліття».Учасники показали вміння скласти оголошення про найм на роботу та пошук роботи.

Боротьба була з нелегких, адже суперники були сильними та команди були ретельно підготовлені до конкурсів. І все ж команди справилися з головним завданням. Вони яскраво розкрили головну тему  турніру « Знайли себе у світі професій». Жодна команда ні на крок не відступила від поставленої тематики. Учасники команд дуже старалися і віддавалися на сцені, адже головна мета кожної команди була перемогти не заради призів а заради ідеї  та заради гумору.

Школярі жартували на теми із життя учителів  шкіл, лікарів, телебачення, артистів. Також  у виступах команди використали і перероблені пісні  про професії.

Під час гри після кожного конкурсу жюрі об’єктивно оцінювали майстерність  кожної команди, оцінки окремо  за конкурс фіксували у протоколі. Головна інтрига залишалася до кінця конкурсу. І ось за результатами остаточних підрахунків балів, які набрали команди за всі конкурси турніру, як було оголошено, переможцем стала команда „ Великоглушанські кадри”.

Учасників вітала  профорієнтатор Любешівського районного центру зайнятості – Тетяна Іванівна Клямар. Вона вручила подарунки. У своєму виступі вона звернула увагу на важливий момент у їхньому житті – час вибору професії, який потрібно зробити осмислено, та  запросила на консультації до центру зайнятості. Також привітала учасників методист відділу освіти Любешівської районної державної адміністрації – Галина Платонівна Бринчук. Вона побажала, щоб все задумане випускниками  збулося, а для цього потрібно поглиблювати свої знання.

На фото:

1.Глядачі та журі

2.Під час конкурсу

3. Вітання та вручення подарунків.

 

 

 

Зустріч з багатодітними матерями , приурочена до  Дня соціальної справедливості

 

Відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН , починаючи з 2009 року, 20 лютого щорічно відзначається Всесвітній день соціальної справедливості. В Україні цей день офіційно відзначається з 2012 року.

Сьогодні, 20 лютого 2013 року, у Любешівському районному центрі зайнятості одним із заходів, приурочених до Дня справедливості, стала зустріч за участю представників сторін соціального діалогу та пошукачами роботи з числа багатодітних матерів «Актуальні питання щодо забезпечення зайнятості та гідної праці».

Було запрошено на  захід заступника голови Любешівської райдержадміністрації Лідю Гарбар, начальника управління соціального захисту населення Зінаїду Котюгу, директора районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Любов Дунець, начальника відділу управління пенсійного фонду в Любешівському районі Валентину Хомич. Учасниками зустрічі також стали 15 багатодітних матерів, які перебувають на обліку в Любешівсьому РЦЗ.

Відкрила зустріч директор Любешівського районного центру зайнятості Надія Корець. Вона звернула увагу присутніх на можливість отримати додатковий дохід для сім’ї під час роботи на оплачуваних громадських роботах, отримати  нову професію чи підвищити кваліфікацію за направленням служби зайнятості. Розповіла про отримання ваучера на навчання особами старше 45 років.

Заступник голови Любешівської райдержадміністрації Лідія Гарбар розповіла присутнім про підтримку владою багатодітних сімей, звернула увагу на оздоровлення дітей. Начальник управління соціального захисту населення Зінаїда Котюга розповіла про  зростання розміру соціальних виплат на виконання соціальних  ініціатив Президента України, зупинилась на виплатах соціальних допомог  багатодітним сім’ям.        Про умови призначення пенсії та пільги, якими  користуються багатодітні матері розповіла, начальник відділу управління пенсійного фонду в Любешівському районі Валентина Хомич. Вона також наголосила, що при виникненні питань щодо призначення пенсії кожен може звернутись до відділу по обслуговуванню пенсіонерів, який знаходиться в місцевому управлінні.

Про допомогу, яку можуть надати фахівці з соціальної роботи  розповіла директор районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Любов Дунець.

 

Учасники зустрічі спілкувались, ділились своїми думками, висловлювали зауваження та  отримували відповіді на запитання.

 

 

 

З ярмарку вакансій - на роботу

 

14 лютого у Любешівському районному центрі зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій.

Головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Галина Конах, відкриваючи захід, поінформувала присутніх про стан ринку праці, наголосивши, що ситуація в районі доволі гостра, адже кількість пропозицій роботи обмежена, а чисельність пошукачів місця праці зростає. Також провела презентацію підприємця Лідії Неймарк, який на сьогодні потребує продавців продовольчих та не продовольчих товарів і бухгалтера.

Участь у заході взяли 8 безробітних.

Тетяна Клямар більш детально ознайомила присутніх із наявними актуальними вакансіями за професією продавець та бухгалтер, поінформувала про умови праці, режим роботи та оплату праці. Розповіла безробітним про можливість підвищити кваліфікацію шляхом стажування безпосередньо на робочому місці у роботодавця.

Також під час зустрічі усім учасникам семінару фахівці центру зайнятості роз’яснили чинне законодавство щодо фінансових санкцій, які застосовуються до недобросовісних безробітних за несприяння своєму працевлаштуванню.

Враховуючи транспортну доступність до місця роботи від місця проживання пошукачів роботи, досвід роботи за фахом, освіту та вимоги роботодавця, 2 безробітним були видані направлення на працевлаштування.

 

На фото: під час заходу

 

 

13.02.2013 року у Любешівському районному центрі зайнятості було проведено тренінг спільно з Волинською обласною молодіжною організацією «Регіональний Інститут Європейського Розвитку» на тему: «Закони життєвого успіху».

До участі було запрошено осіб які мають вік 45-років і більше та перебувають на обліку як безробітні.

На тренінгу  осіб ознайомлювали з методами, які необхідно освоїти аби досягнути особистих і професійних цілей. Тренер допомагала формувати віру у себе, адекватну самооцінку, впевненість у реальності досягнення мети. Також було  розглянуто хибні кроки у пошуку роботи. Обговорили труднощі у працевлаштуванні людей після 45 років та переваги, якими вони володіють.

Звернули особливу увагу присутніх, що по Закону України «Про зайнятість населення» особам віком після 45 років, за наявності страхового стажу не менше 15 років, є можливість отримати ваучер на професійне навчання у навчальних закладах. Це дасть можливість людям здобути нову професію та підвищить їх конкурентоспроможність на ринку праці.

Під час тренінгу провели практичне заняття « Відповідальність за власне життя», де визначали відповідальність кожного особисто за вчинені кроки протягом життя, які значно вплинули на сьогоднішнє становище. Ця вправа  допомагала усвідомити, що є багато переваг

у їхньої вікової категорії щодо працевлаштування. Тут учасники формували перспективне бачення свого професійного майбутнього, будували  картину власних дій щодо  професійного руху і діяльності.

Тренінг проходив у доброзичливій атмосфері.

 

На фото: під час тренінгу

 

 

11.02.2013 року у Любешівському районному центрі зайнятості було проведено два  тренінги спільно з ТзОВ «Вектор Успіху» на тему: „ Вибір виду діяльності на селі: поради та застереження». «Мотивація працевлаштування людей передпенсійного віку».

До участі було запрошено членів особистих селянських господарств, які проживають у сільській місцевості, та осіб передпенсійного віку, які перебувають на обліку, як безробітні.

На тренінгу  для членів ОСГ учасникам допомагали зрозуміти своє професійне покликання, освоїти сучасні методи самомаркетингу і самоменеджменту, отримати нову інформацію та навички у сфері несільськогосподарських видів діяльності у сільській місцевості. Тренер звернув увагу на те , що люди часто не використовують ті можливості, які знаходяться зовсім поруч.

Адже іноді достатньо зробити лише декілька кроків, аби ідея була успішно реалізована. Для цього необхідно:знання, бажання, час і ресурси. Більш детально розповіли про механізм створення власної справи у формі підприємницької діяльності. Запропонували для бізнес-ідей такі види діяльності: ландшафтний дизайн, риболовля, полювання, лісівництво, народні промисли (гончарство, лозоплетіння, писанкарство,льонарство), органічне землеробство, тваринництво, рослинництво, дорадництво..

На тренінгу для осіб перед пенсійного віку учасників мотивували до активного і зацікавленого пошуку роботи. Відкривали  переваги активної робочої зайнятості перед пасивним очікуванням пенсії.

Дуже часто передпенсійний вік є нелегким для людей, які його переживають. У людини відбувається значна перебудова у роботі і функціонуванні організму, виникають певні психологічні зміни, а також у соціальній належності. Така ситуація несе стресову навантаженість на організм, в результаті чого з’являється зневірення у власних силах та падіння духом, що призводить до зниження продуктивності праці, виникнення відчуття пустоти і непотрібності.

Для учасників тренінгу допомагали усвідомити, що є багато переваг

у їхньої вікової категорії щодо працевлаштування, допомагали сформувати перспективне бачення свого професійного майбутнього, побудувати картину власних дій щодо  професійного руху і діяльності у майбутньому.

Тренінги проходили з активним спілкуванням учасників між собою.

 

На фото:

1. під час тренінгу для членів ОСГ.

2. під час тренінгу для осіб перед пенсійного віку.

 

 

 

 

29 січня 2013 року  у Любешівському РЦЗ відбулося навчання безробітних  у «Зимовій агрошколі» по темах: Основи садівництва та збереження продукції (яблук та груш)» і « Відродження сільськогосподарської обслуговуючої кооперації. Ініціатива соціально-економічного розвитку « Рідне село».

Про садівництво розповідав присутнім Іщук Роман Олександрович – людина-практик, який опікується питаннями  садівництва у Волинському обласному учбовому центрі агропромислового комплексу.

Він розповів про технології у цій справі та наголосив, що розсадництво, ягідництво та садівництво є дуже рентабельними видами діяльності у сільському господарстві.

Про іідродження сільськогосподарської обслуговуючої кооперації. Ініціатива соціально-економічного розвитку « Рідне село» розповів  Андрій Степанович Геліч -  головний спеціаліст сектору врегулювання відносин власності функціонування аграрного ринку, розвитку підприємництва, фермерських та особистих селянських господарств Любешівської РДА.

Він вказав, що одним із основних завдань Міністерства аграрної політики та продовольства на 2013 рік є відродження сільських територій шляхом розвитку сільськогосподарської кооперації. На сьогодні в Україні діє 851 обслуговуючий кооператив.

Андрій Степанович ознайомив присутніх з механізмом організації на селі обслуговуючих кооперативів. Він наголосив, що держава стимулюватиме створення обслуговуючих та виробничих та кооперативів у сфері тваринництва, садівництва та ягідництва, закупівлі кормів, заготівлі та первинної переробки, реалізації продукції. Це дасть змогу збільшити додану вартість завдяки поглибленій переробці продукції тваринництва та дасть можливість заключати договори на реалізацію продукції.

Директор центру зайнятості – Надія Михайлівна Корець розповіла про стан ринку праці району. Наголосила про те, що створення сільськогосподарської кооперації може вирішити проблему зайнятості сільського населення, якщо  робота у особистому селянському господарстві є основним місцем роботи для людини. Для розвитку цього напрямку сприяють і програми підтримки членів ОСГ з районного та обласного бюджетів.Всі ці заходи спрямовані для поліпшення добробуту сільського  населення, отримання більше прибутку не лише від виробництва , а й подальшої реалізаціїпродукції.

Учасники активно спілкувались, обмінювались власними думками та спостереженнями.

На фото:1. Роман Олександрович демонструє родючі пагони.

2.Учасники заходу

3. Виступ директора центру зайнятості.

 

 

 

25.01.2013_Заступник начальника відділу надання соціальних послуг  Любешівського РЦЗ Клямар Тетяна Іванівна .

 

25 січня 2013 року у Любешівському районному центрі зайнятості було проведено робочу зустріч із  фахівцями із соціальної роботи Любешівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

На зустрічі були присутні: директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любов Василівна Дунець, директор районного центру зайнятості Надія Михайлівна Корець, завідувач сектору опіки та пікл ування служби у справах дітей райдержадміністрації Оксана Василівна Демих, профорієнтатор центру зайнятості Тетяна Іванівна Клямар.

Зустріч відкрила Любов Василівна Дунець.  У своєму виступі вона наголосила на співпраці фахівців соціальної роботи із службою зайнятості.

 Надія Михайлівна Корець–директор Любешівського центру зайнятості, звернула увагу присутніх на надання службою зайнятості  соціальних послуг населенню із професійної орієнтації. Вона сказала, що кожна людина при звернені у центр зайнятості за сприянням у працевлаштуванні відповідно до своєї професійної підготовки, може отримати професійну інформацію або професійну консультацію. Також за своїм бажанням вона може пройти професійний відбір, взяти участь у тематичних семінарах. Адже всі ці заходи  спрямовані на активізацію дій людини у вирішенні індивідуальних проблем зайнятості,  на підвищення якості трудового потенціалу держави.

Тетяна Іванівна Клямар розповіла про профорієнтаційну роботу, яка ведеться  безпосередньо у центрі зайнятості шляхом організації профорієнтаційних заходів інформаційно-роз'яснювального, консультаційного, діагностичного характеру.  Ознайомила із профорієнтаційною роботою, яка ведеться з різними соціальними групами та віковими категоріями населення поза його межами з використанням друкованих та електронних засобів масової  інформації. Надала перелік навчальних закладів та професій, де здійснюється навчання за направленням служби зайнятості.

         Для фахівців із соціальної роботи було підготовлено пакет роздаткових матеріалів.

Завідувач сектору опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації Оксана Василівна Демих розповла про захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

На фото: виступ директора центру зайнятості ;

               присутні фахівці із соціальної роботи;

               виступ профорієнтатора ЦЗ

 

 

 

 

 

15.01.2013  |  Юрисконсульт центру зайнятості  Мельник Станіслав Степанович

 

З 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про зайнятість населення» №5067–VI від 5 липня 2012 року.

Державна служба зайнятості продовжує безоплатно надавати весь спектр передбачених законодавством соціальних послуг громадянам і роботодавцям.

  Реєстрація та виплата допомоги по безробіттю 

Відповідно до нового закону, людина, яка через відсутність роботи не має заробітку і звернулася до центру зайнятості в пошуках роботи, отримує статус безробітного з першого дня реєстрації в центрі за умови відсутності для неї підходящої роботи. При цьому особа може звертатися в будь-який зручний для відвідування центр зайнятості – незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування особи. За умови отримання статусу безробітного допомога по безробіттю призначається з 8-го дня після реєстрації особи в центрі зайнятості.

Розмір максимальної допомоги по безробіттю для тих, хто відповідно до законодавства має на нього право, є єдиним по всій Україні. Раніше він обмежувався середньою зарплатою по регіону, де була зареєстрована безробітна особа, а тепер дорівнює чотирьом прожитковим мінімумам для працездатних осіб, тобто не залежить від зареєстрованого місця проживання безробітного.

Водночас правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття збільшено мінімальний розмір допомоги по безробіттю для окремих категорій застрахованих осіб – з 1 січня 2013 року він становить 882 грн. замість 872 грн. у грудні 2012 року.

Допомогу по безробіттю можуть отримувати і незастраховані особи (молодь з числа випускників навчальних закладів). Для них, а також для тих, хто має право на допомогу по безробіттю без урахування страхового стажу (особи, які мають тривалу перерву в роботі, та інші), розмір мінімальної допомоги по безробіттю становить 544 грн. 

Стажування під час навчання –

набуття досвіду і стажу роботи для молодих фахівців

 Новим законом передбачено, що студенти останніх курсів професійно-технічних та вищих навчальних закладів мають право у вільний від навчання час проходити стажування у роботодавців за професією, за якою здобувається освіта, строком до шести місяців. Запис про проходження стажування вноситься до трудової книжки і свідчить про певний досвід роботи за фахом. Стажування відбувається за індивідуальною програмою під керівництвом досвідченого наставника. На період стажування на стажерів поширюються всі права і соціальні пільги, встановлені для працівників, які займають відповідні посади.

 Державна підтримка

молодих працівників для сільської місцевості

 Закон передбачає державну підтримку молодих працівників, які вирішили поїхати працювати в сільську місцевість. З метою залучення до роботи за відповідною професією (спеціальністю) в селах і селищах молодому працівнику, який уклав трудовий договір на строк не менш як три роки з підприємствами, установами та організаціями, розташованими в таких населених пунктах, надаються житло на строк його роботи та одноразова адресна допомога в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України. Якщо ж молодий працівник пропрацює в такому населеному пункті не менш ніж десять років, житло передається йому у власність.

 Ваучери на навчання

як засіб підвищення конкурентоспроможності на ринку праці

для громадян категорії «45+»

 Відповідно до нового закону, особи, старші від 45 років, із страховим стажем не менше ніж 15 років мають право до досягнення пенсійного віку на одноразове отримання ваучера для підтримання їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності. Вартість такого ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не вище ніж 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Особа може самостійно обирати професію чи спеціальність для перепідготовки або підвищення кваліфікації з переліку професій, затвердженого Кабінетом Міністрів України, а також навчальний заклад, в якому вона бажає здійснювати навчання.

 Додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню

окремих категорій громадян 

Закон надає додаткові можливості для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці окремих категорій громадян. До категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать батьки (самотні батьки) з малолітніми дітьми і дітьми-інвалідами, діти-сироти, особи, звільнені після відбуття покарання, молодь, яка вперше приймається на роботу після закінчення або припинення навчання, звільнення із строкової військової або альтернативної служби, особи передпенсійного віку (за 10 і менше років до настання права на пенсію за віком), інваліди.

Для працевлаштування зазначених вище категорій громадян (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку) підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота в розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Роботодавці самостійно розраховують цю квоту з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах та організаціях і належать до неконкурентоспроможних на ринку праці (крім інвалідів), та забезпечують їх працевлаштування самостійно. Роботодавці можуть звертатися до служби зайнятості за укомплектуванням вакансій фахівцями з числа безробітних, у т.ч. з числа громадян, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню.

 Нові стимули для роботодавців

до працевлаштування безробітних 

Новим законом передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, зокрема молоді, жінок, осіб віком понад 50 років та інших вразливих категорій громадян, шляхом виплати компенсації роботодавцю в розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу.

Компенсація виплачується щомісячно протягом одного року з дня працевлаштування особи за умови збереження її зайнятості упродовж двох років.

При цьому право на компенсацію мають роботодавці, у яких відсутня заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та яких не визнано банкрутом або стосовно них не порушено справу про банкрутство. Компенсація надається на один рік за умови, що працівника не буде звільнено упродовж наступного року, однак у випадку звільнення якщо роботодавець не працевлаштовує на це робоче місце іншого безробітного, то він повертає отримані кошти в повному обсязі.

Важливим законодавчим нововведенням є стимулювання суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць у пріоритетних галузях економіки. Так, суб’єкт малого підприємництва, який створює нові робочі місця та працевлаштовує на них безробітних на два роки, протягом року може отримувати щомісячну компенсацію в розмірі єдиного внеску. При цьому працівники, які були прийняті на роботу з виплатою компенсації, не можуть бути звільнені за ініціативою роботодавця. Це стосується суб’єктів малого підприємництва у виробничій сфері.

 Стимулювання самозайнятості населення

і підприємницької ініціативи 

Законом передбачено надання безоплатних індивідуальних та групових консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності із залученням на громадських засадах працівників органів державної влади. Надання таких консультацій організовується для фізичних осіб, які мають намір започаткувати підприємницьку діяльність або вже здійснюють таку діяльність. Консультації надаватимуться представниками компетентних органів, а також органів місцевого самоврядування, об’єднань роботодавців, профспілок, асоціацій підприємців, банків, бізнес-центрів, бізнес-інкубаторів, фондів підтримки малого підприємництва, лізингових компаній, консультативних центрів, інших підприємств, установ та організацій, які за напрямами діяльності сприяють розвитку та підтримці малого і середнього підприємництва.

 Організація громадських робіт

 Новий закон визначає громадські роботи суспільно корисними, такими, що організовуються для додаткового стимулювання мотивації до праці і матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах. Фінансування таких робіт для зареєстрованих безробітних та працівників на підприємстві, які перебувають у простої, здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та місцевих бюджетів пропорційно рівними частинами. Такі виплати спрямовуються на заробітну плату осіб, що беруть участь у громадських роботах, оплату їхнього проїзду до місця тимчасової роботи та інші витрати, необхідні для проведення таких робіт. 

Професійна орієнтація

 Законом визначається право кожного на професійну орієнтацію. Професійна орієнтація осіб, які звернулися до служби зайнятості, здійснюється шляхом професійного інформування, професійного консультування і проведення професійного відбору з метою надання допомоги у виборі або зміні професії, виду діяльності тощо.

 Професійне навчання

 З метою здобуття та вдосконалення професійних знань, умінь та навичок, підвищення конкурентоспроможності зареєстрованих безробітних на ринку праці державною службою зайнятості буде здійснюватись організація професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за кошти страхового Фонду на випадок безробіття. Таке навчання буде здійснюватись на замовлення роботодавця або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.

Для підвищення конкурентоспроможності зареєстрованих безробітних, у т.ч. у напрямі сприяння їх самозайнятості, буде організовуватись професійне навчання за укрупненими (інтегрованими) робітничими професіями та іншими професіями, що мають попит на ринку праці.

 Допомога по частковому безробіттю

 Новий закон впроваджує надання підприємствам коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю в разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин.

 Можливість дострокового виходу на пенсію

для окремих категорій безробітних

 Законом передбачено надання особливих гарантій працівникам, які втратили роботу у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, зокрема шляхом надання можливості дострокового виходу на пенсію тим, кому на день звільнення залишилося не більш ніж півтора року до настання права на пенсію, якщо вони мають необхідний страховий стаж, що підтверджується довідкою Пенсійного фонду України, за умови їх реєстрації в службі зайнятості та відсутності для них підходящої роботи.

 

 

 

Ярмарок професій

Щороку  для випускників загальноосвітніх навчальних закладів  Любешівського району проводиться «Ярмарок професій». От і цьогоріч, 13 грудня, у актовому залі Любешівського технічного коледжу Луцького національного технічного університету було проведено такий захід. До участі були запрошені такі навчальні заклади: Луцький базовий медичний коледж, Володимир-Волинський педколедж, Нововолинський електромеханічний коледж, Луцький інститут розвитку   людини ” Україна”, Луцький національний технічний університет, Волинський інститут економіки та менеджменту, Луцький кооперативний коледж, Ківецівський медичний коледж, Волинський інститут ім. М.В. Липинського МАУП, Шацький лісовий коледж, Володимир-Волинський сільськогосподарський технікум, Горохівський коледж, інформаційно-консультаційний центр до вступу у вищі навчальні заклади Польщі.  Також не залишився осторонь Любешівський районний центр зайнятості.         На ярмарку учні отримали інформацію про напрямки підготовки у навчальних закладах та перелік професій, які там здобувають, про умови вступу та форми навчання, про терміни навчання та  можливості забезпечення проживання, про подальше підвищення рівня освіти за отриманим документом після закінчення.

Про те, як зорієнтуватись на ринку праці, які професії актуальні, де можна працевлаштуватися після закінчення навчання за обраною професією, розповіла працівник центру зайнятості – Тетяна Клямар. Вибір професії — важливий крок у житті кожної людини. Адже ні для кого не секрет, що у цьому велику роль відіграють батьки, їхня думка, їхнє бачення майбутнього своїх дітей. Завдання вибору професії набагато складніше за будь-яке інше, тому що для його вирішення необхідно врахувати багато складових, про які випускники навіть не підозрюють. У правильності вибору переконуються через місяці, а іноді й через роки .
Для обґрунтованого вибору фаху молодій людині слід усвідомити, ким бути, до якої соціальної групи належати, який стиль життя вибрати, які цілі визначити для себе у майбутньому, адекватно оцінити свою придатність до конкретної професії. Для цього служба зайнятості щороку проводить низку заходів, спрямованих на профорієнтацію молоді, серед яких слід відзначити ярмарки професій та інші послуги служби зайнятості для випускників , де молодь має змогу визначитися з професійною діяльністю, пройти психологічне, професійне тестування.

Для детальнішого ознайомлення з ринком праці, описами професій, для проходження тестування запрошено випускників до центру зайнятості, де можна отримати відповідну інформацію.

 

Заступник начальника відділу

надання  соціальних послуг                                                                                             Т.І.Клямар

 

 

На фото : під час зустрічі.

 

 

Зимова агрошкола розпочала свою роботу

 

5 грудня 2012 року у Любешівському РЦЗ розпочала свою діяльність «Зимова агрошкола», де на заняттях  безробітні отримують різну пізнавальну і корисну інформацію щодо вирощування овочів, зернових культур, фруктів та ягідників, програм підтримки та розвитку особистих селянських господарств.

 

До уваги учасників було запропоновано семінар на  на тему: «Особливості вирощування суниці, полуниці, збут вирощеної продукції». 

 

Взялу участь у засіданні Джуманюк Володимир Павлович – начальник державної інспекції захисту рослин у Любешівському районі та Геліч Андрій Степановичх – спеціаліст управління агропромислового розвитку Любешівської РДА.

\

         Зустріч відкрила директор Любешівського районного центру зайнятості – Надія Михайлівна Корець. Вона акцентувала увагу на застосуванні набутих знань під час навчання в «Зимовій агрошколі» на практиці. Викорстовувати нові методи ефективного ведення рослинництва для підвищення продуктивності особистих селянських господарств.

 

          Володимир Павлович Джуманюк  ознайомив слухачів із агротехнікою вирощування полуниці і суниці на території Любешівського району. Особлива увага приділялась питанню захисту насаджень цих  рослин від хвороб у різні пори року.  Андрій Степанович Геліч розповів про  районні програми  підтримки сільськогосподарського виробника, а також про пропозиції до проектів на 2013 рік.

        Учасники активно спілкувались, обмінювались власними думками та спостереженнями.

 

На фото: під час заходу.

        

Заступник начальника відділу

 надання соціальних послуг                                                                                       Т.І.Клямар

 

 

 

 

 

 

05.12.2012                    Мобільний офіс у Бірках та Залаззі

 

З метою реалізації соціальних ініціатив Президента  України та надання соціальної підтримки населенню 5 грудня 2012 року у приміщенні Бірківської та Залаззівської сільської ради працював «Мобільний соціальний офіс». В його роботі взяли участь  юрисконсульт районного центру зайнятості Станіслав Мельник, начальник відділу соціальних допомог управління праці та соціального захисту населення Любешівської РДА Руслана Комар, спеціаліст сектору прийому громадян управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації – Ольга Клямар, спеціаліст по призначенню пенсій управління Пенсійного фонду в районі Олексій Шукалович.

 Жителі села зверталися за роз'ясненням з питань реєстрації в центрі зайнятості членів особистих селянських господарств,  виплат щодо допомоги при народженні дитини, порядку оформлення субсидії, пенсійного забезпечення та інших питань соціального захисту. Кваліфіковані спеціалісти задовольнили усіх відвідувачів мобільного офісу вичерпними відповідями та роз’ясненнями. За час своєї роботи мобільний офіс отримав чимало позитивних відгуків.

 

 

   Розробка, дизайн та супровід Веб-студія «Терен»
   © 2007 Любешівська районна рада. При передруці матеріалів гіперлінк на www.lbsadm.gov.ua обов'язковий