Версія для друку
Вівторок, 19 березня 2019 15:08

Метод storytelling: у Волинському ЦРМС навчили мистецтву розповідей про успіхи ОТГ

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Нещодавно у Волинському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувався семінар під назвою «Метод storytelling: історія успіху громади як частина комунікаційного плану та стратегії розвитку».

Нещодавно у Волинському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувався семінар під назвою «Метод storytelling: історія успіху громади як частина комунікаційного плану та стратегії розвитку».

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Захід був незвичним, адже радник із комунікацій Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Кузьмич навчала представників об’єднаних територіальних громад із успіх куточків України про те, як … писати історії про об’єднані територіальні громади.

Радниця наголосила, що розповідання історій — це соціально-культурна активність, коли людина ділиться історією з іншими людьми, іноді використовуючи імпровізацію, театралізацію чи перебільшення. Ключовими елементами цих історій є сюжетперсонажі та позиція оповідача. В медіаконтексті часто використовують англійський термін storytelling.

«Сторітелінг – ефективний метод навчання та виховання. Сторітелінг – технологія створення історії та передачі за її допомогою необхідної інформації з метою впливу на емоційну, мотиваційну, когнітивну сфери слухача. У перекладі з англійської story означає історія, а telling – розповідати. Отже, сторітелінг – це розповідь історій», - пояснила радниця.

Вона додала, що метод storytelling можна використовувати у різних галузях, зокрема і для просування об’єданних територіальних громад у комунікаційній сфері.

Під час семінару Олена Кузьмич детальніше розповіла про метод storytelling, зокрема, як зацікавити, розповідаючи історії. У своєму виступі особливу увагу вона звернула на технологію написання та підготовки storytelling. Вона підкреслила важливість загальних вимог до storytelling та історій успіху громади як частини комунікаційного плану та стратегії розвитку.

Участь у заході також узяв волонтер, експерт з інвестування із Смолигівської ОТГ Денієл Консіглі, який розповів про комунікацію та налагодження співпраці між державними організаціями, громадськими і бізнесовими структурами. У своєму виспуті він торкнувся міжнародного досвіду у цій сфері.

Далі присутні під керівництвом Олени Кузьмич попрацювали у групах, де виконали практичне заняття зі storytelling. Кожна із груп представила кілька власних історій та розповіла про них. Пізніше відбулася робота над помилками та підведення підсумків цікавого семінару.

Переглядів 1013

Останні з Ігор