15 грудня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Діяльність РДА
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
  Центр надання адмін послуг
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Роз’яснення законодавства
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Децентралізація влади
 • Правове забезпечення
 • Генплани населених пунктів
 • Очищення влади
 • Енергоефективність
 • Реєстр містобудівних умов
 • АРХІВ НОВИН

  « Грудень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            

  10-Perelik-Zem-Dil-001

  irc usr search

  Середа, 20 грудня 2017 08:14

  Як на Волині ОТГ «запалювали»

  Автор
  Оцініть матеріал!
  (0 голосів)
  На Волині відбувся децентралізаційний форум «Регіональний розвиток Волині в контексті децентралізації», який організував Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування за підтримки Регіонального Західного Хабу. Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування.

  На Волині відбувся децентралізаційний форум «Регіональний розвиток Волині в контексті децентралізації», який організував Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування за підтримки Регіонального Західного Хабу.

  Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування.

  У вітальному слові модератор форуму, директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк наголосив, що після періоду об’єднання громад, має відбутися зміна ментального підходу до самоврядування, передовсім йдеться про здатність громади ефективно управляти певною територією. Він додав, що діяльність Волинського ЦРМС була б неможливою без підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

  Заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук нагородив Анатолія Пархом’юка Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Він додав, що на Волині спостерігається висока активність лідерів територіальних громад, відбувається обмін потрібною для розвитку громад інформацією і в цьому їм допомагає Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування.

  За його словами, Волинська область у процесі децентралізації займає гідне місце у першій п’ятірці. «Об’єднані громади займають 45 % площі області», – зауважив чиновник. Нині на Волині створено 40 об’єднаних територіальних громад, тому посадовець висловив сподівання, що у майбутньому їхня кількість тільки збільшиться. «Потрібно потурбуватися про і розвиток локальної економіки», – зауважив Сергій Кошарук.

  Регіональний директор Західного Хабу Анна Гайдучок назвала децентралізацію дуже амбітним рухом і порадила присутнім «бути готовими здивуватись» у межах реформи.

  Директор Волинського ЦРМС Анатолій Пархом’юк зауважив, що західні партнери високо оцінюють розвиток реформи децентралізації в Україні, адже за кілька років українцям вдалося досягнути таких показників, до яких у Європі йшли кілька десятиліть.

  Координатор Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Іван Лукеря розповів про пріоритети на 2018 рік. Передовсім це – зростання кількості спроможних громад із кількістю населення від п’яти тисяч осіб. Орієнтиром у наступному році буде і співробітництво громад. Зауважимо, що Волинь у цій сфері не пасе задніх, а знову красується серед лідерів, адже із 104 договорів про співробітництво громад в Україні, на Волині укладено вісім. Також у 2018 році значну увагу приділятимуть і фінансовій автономії ОТГ, і державній підтримці регіонів, ухваленню різноманітних законодавчих норм, наприклад, напрацювання механізму приєднання об’єднаних територіальних громад до міст обласного значення. «2018 рік має стати роком економічного зростання ОТГ», – зауважив експерт.

  Своєрідною “родзинкою” форуму “Регіональний розвиток Волині в контексті децентралізації” стала презентація карти волинських об’єднаних територіальних громад.

  На карті підсвічені території об’єднаних територіальних громад Волині і залишились темними ті ділянки, де ОТГ ще не створені. Саме ці території є викликами для експертів, влади, бізнесу та самих мешканців громад.

  Експерт із комунікації Волинського ЦРМС Олена Кузьмич така карта є дуже символічною, адже світло символізує нові можливості для громад і їхню віру в успіх, а інші громади поки що у децентралізаційній «темряві». Вона додала, що створення карти було б неможливим без зусиль працівників Волинського ЦРМС Олени Кметь та Андрія Погорілий.

  Радник з питань демократичного врядування та керівник стратегічного департаменту ПРООН Маркус Бранд назвав децентралізацію трансформаційною реформою, бо йдеться не лише про об’єднання громад. «Це історія ризиків, волонтерства, кращих шкіл і медичних закладів, безпечного суспільства, чистої води та повітря, покращення поводження із відходами», – зазначив представник ПРООН. Лідерів нових громад він назвав першопрохідцями. Він переконаний, що голова ОТГ має поєднувати у собі кілька особистостей – господарника, дипломата, психолога, а також він має вміти говорити із людьми.

  У відповідь директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк додав, що децентралізація змушує замислитися і про те, що ми залишимо нашим дітям та про глобального цілі сталого розвитку.

  Експерт із регіонального розвитку Петро Гоцалюк зауважив, що найважливіше завдання для керівників місцевих громад – це запустити місцеву економіку. «Потрібно дати відчуття власникам паїв, що вони можуть заробляти гроші на своїй землі й стати справжніми господарями», – зауважив експерт.

  Заступник начальника управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції Волинської обласної державної адміністрації Андрій Ткачук наголосив на важливості розвитку людського потенціалу і про необхідність зміни стратегічного планування до змін середовища.

  Експерт з питань регіонального розвитку Програми «U-LEAD з Європою» Василь Кашевський наголосив на ролі якісного стратегічного планування на місцевому рівні та про те, які тенденції нині існують. Йдеться про нові технології, трудову міграцію та урбанізацію. Він переконаний, що потрібно заохочувати лідерство і працювати над стратегією розвитку громади.

  Голова Устилузької ОТГ Віктор Поліщук представив стратегію власної громади та повідомив про створення інвестиційного плану. Також він розповів про функціонування на території громади унікального музею відомого композитора Ігоря Стравінського.

  Голова Голобської ОТГ Сергій Гарбарук продовжив розповідь про стратегії громад і зауважив, що під час роботи над стратегією його громади довелося опитати 261 особу у 19 населених пунктах. Наприклад, у громаді замислилися над туристичною привабливістю. «Голоби завжди на вашому шляху!», – виголосив Гарбарук своєрідний слоган громади.

  Експерт із місцевих фінансів Анатолій Матвіюк зауважив, що виступи багатьох спікерів надихають на нові звершення та дають плідний ґрунт для втілення ідей у наступному році.

  Радник з питань планування та координації регіонального розвитку Групи радник з впровадження державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою» Василь Федюк пояснив присутнім про джерела фінансування проектів регіонального та місцевого розвитку й особливості використання механізму державно-приватного партнерства на місцевому рівні. Він наголосив, що завдяки децентралізації зросли місцеві бюджети та додав, що інвентаризація ресурсів ОТГ має бути не тягарем, а способом для залучення інвесторів до громади. Не виключає він створення в об’єднаних громадах індустріальних парків, посилення конкуренції поміж ОТГ та зростання привабливостей регіонів.

  Керівник представництва UkraineInvest у Західній Україні Олег Доскач у своєму виступі наголосив, що Україна – це «кремнієва долина» Європи. «Час настав, ми маємо зробити так, що відбулися зміни“, – переконаний експерт. Він додав, що території для інвестицій мають сягати трьох-чотирьох гектарів, а індустріальних парків – щонайменше 15, тому кільком громадам можна поєднувати свої зусилля заради спільної мети. «Ми вам не допоможемо, поки ви самі цього не захочете», – зауважив Доскач.

  Про взаємодію між учасниками інвестиційної діяльності присутнім розповів менеджер зі зв’язків з органами влади представництва UkraineInvest у Західній Україні Богдан Кіндрацький. Він повідомив присутнім про труднощі на шляху до ринку, важливість містобудівної документації та важливість співпраці влади та громади.

  «Ми працюємо для того, аби економіка країни з кожним днем ставала все стабільнішою, більш динамічною та сильною, відкритою до нових інвестицій та нових робочих місць», – сказала Регіональний менеджер Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації Мар’яна Луцишин.

  Далі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять трагічно загиблого голови Шацької ОТГ Сергія Віннічука.

  А про співпрацю місцевої влади та бізнесу на прикладі Шацької ТГ та про проблеми, успіхи та виклики об’єднаної територіальної громади розповів проектний менеджер Шацької ОТГ Андрій Сичук.

  Про секторальні реформи та регіональний розвиток як чинник підвищення соціального добробуту громадян учасники форуму спілкувалися на дискусійній панелі під керівництвом експерта із децентралізації Волинського ЦРМС Оксани Урбан.

  «Ті, хто перестають боятися, – перемагають», – зауважила експерт із децентралізації Волинського ЦРМС Оксана Урбан. За її словами, новостворені громади, які прийняли рішення про об’єдання, своїм досвідом показують, наскільки добре бути господарем у своїй громаді.

  Як функціонують заклади культури в ОТ розповів начальник управління культури Волинської ОДА Валерій Дмитрук. Він наголосив на важливості мінімального культурного кошика в ОТГ. А про можливі моделі діяльності закладів медицини в об’єднаних територіальних громадах повідомив головний спеціаліст відділу організації надання медичної допомоги та режимно-секретної роботи управління охорони здоров’я Волинської ОДА Микола Берник.

  Про секторальні реформи на Рівненщині у сфері медичної галузі зауважив директор Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий. А про досвід Смолигівської ОТГ в контексті децентралізації розповіла очільниця громади Галина Прус. Вона розповіла, що під час форуму дізналася чимало нового та цікавого у сфері інвестицій та розвитку.

  Своїми враженнями від форуму поділилася і проектний менеджер Юлія Франчук. Вона відзначила цікаву інформацію про ведення бізнесу, а також «погляд збоку» на написання стратегії громади. Мовляв, деякі позиції у власній стратегії можна було б написати по-іншому.

  Начальник відділу соціально-економічного розвитку, інвестицій та містобудування Павлівської ОТГ Оксана Стасюк розповіла, що представники громади постійно беруть участь у навчаннях від Волинського ЦРМС. Оскільки громада була утворена дещо пізніше, то є можливість вчитися на помилках інших громад і дізнатися про кращі практики, наприклад, у сфері стратегічного розвитку. «Хто хоче, той шукає можливості, хто не хоче, той шукає причину. Ми шукаємо можливості», – зазначила Оксана Стасюк.

  Також перед присутніми виступив директор департаменту агропромислового розвитку волинської облдержадміністрації Юрій Горбенко, який розповів про можливості для розвитку волинських ОТГ у сфері АПК.

  Нагадаємо, що волинський Центр розвитку місцевого самоврядування фінансуються Програмою «U-LEAD з Європою». Вона спільно фінансується Європейським Союзом та країнами-членами, а саме Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Основним завданням ЦРМС спільно з Міністерство регіонального розвитку, будівництво та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) є підтримка реалізації регіональної політики та реформи децентралізації, покращення надання місцевих адміністративних послуг на користь громадян тощо. У 2017 році Центром було проведено майже сто заходів, учасниками яких стали понад дві тисячі осіб.

  Переглядів 218
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любешівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любешівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44200, смт.Любешів, вул. Незалежності, 53, ф.30073, т.21184; E-mail: post@lbsadm.gov.ua
  © 2014 lbsadm.gov.ua